środa, 26 listopada 2014

Nowa papeteria, list z Serbii i wygrana pocztówka

Witajcie kochani,
Zawsze kiedy przechodzę obok jakiegoś sklepu papierniczego czy księgarni, zachodzę sprawdzić, czy mają jakieś fajne pocztówki czy papeterie. Zazwyczaj spotykam tylko karnety i kartki turystyczne, a na hasło "papeteria" sprzedawcy często reagują zdziwieniem. Niestety jest to produkt słabo dostępny, o różnorodności wzorów nie wspominając. Dzisiaj zaszłam do centrum papierniczego niedaleko mnie i jednak znalazłam tam kilka fajnych wzorów. Zestaw 5 kopert + 10 arkuszy kosztuje u mnie 5,95 zł, dlatego na razie skusiłam się tylko na dwa.


Często zazdroszczę moim zagranicznym przyjaciołom pięknej papeterii, więc wzięłam udział w tagu na oficjalnym forum postcrossing.com. Dostałam przepiękny zestaw od sympatycznej Eri z Japonii.


Dostałam też dziś list od mojej nowej znajomej z Serbii. Senka jest bardzo sympatyczną osobą i mamy wiele wspólnych zainteresowań. Wysłała mi miły list, herbatkę i śliczną pocztówkę z Nowego Sadu - drugiego co do wielkości miasta w Serbii.


Na koniec pokażę Wam kartkę, którą udało mi się wygrać w rozdaniu u Krystyny z bloga Pocztówki ze świata.
Kartka jest świetna, wielkości A5 i już znalazła swoje miejsce w mojej kolekcji kartek ze statkami. Dziękuję bardzo.

Muszę jeszcze dodać, że udało mi się wygrać kilka loterii na forum postcrossing.com. Jestem wielką szczęściarą. Czekam, aż kartki do mnie dojdą.
Na dziś to już wszystko. Życzę wszystkim miłego wieczoru i dużo kartek w skrzynce! :)

8 komentarzy:

 1. ta japońska papeteria jest przepiękna :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety znam ten ból... byłam ostatnio w kilku księgarniach, sklepach z pamiątkami, kioskach i pytałam o papeterię, dziwnie się na mnie spoglądali :/ To przykre, że tak odchodzi się od pisania pięknych listów ;/
  Bardzo podoba mi się Twój niebieski zestaw papeterii i oczywiście jako fanka Japonii jestem zachwycona tą papeterią z Japonii:p

  OdpowiedzUsuń
 3. uwielbiam pisać listy na pięknych papeteriach - ja kupuję je cały czas w tej samej księgarni internetowej, ceny za 10 szt arkuszy + 10 kopert są ponad połowę niższe:)

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie w mieście jest dokładnie to samo ;P Jak pytam w księgarni o papeterię to sprzedawca patrzy się na mnie jak bym była z marsa ;P

  OdpowiedzUsuń
 5. Na szczęście u mnie w papierniczym jest dostępny nawet całkiem pokaźny wachlarz papeterii, choć nie jest on jakoś szczególnie niezwykły czy oryginalny. Na pewno nie może się równać tej japońskiej papeterii, która jest wprost cudowna!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tak chodząc od sklepu do sklepu, uzbierałam już trochę zestawów i bloków, ale ciągle mi mało :P
   a ta papeteria z Japonii to taka bardziej grecka jest, bo i motyw grecki, i napisy po grecku (tak sądzę)

   Usuń